Kalıcı Eyeliner Uygulaması

Kalıcı Eyeliner uygulaması özellikle kozmetik ürünlere karşı alerjisi olanlar, kirpiklerinin daha gür görünmesini isteyenler, gözleri düşük yapıya sahip olup bundan rahatsız olanlar yada gözlerinin küçük olmasından şikayetçi olanlar tarafından çok sık tercih edilen bir uygulamadır.

Eyeliner uygulamasında göz çevresi öncelikle dezenfekte edilerek, varsa makyaj kalıntıları ortadan kaldırılıyor. Daha sonra genellikle tercih edilen iki renkten, siyah ve kahve renginden birine karar verilerek işleme başlamak için hazırlık yapılıyor. Uygun olan iğne seçildikten sonra eyeliner uygulamasına başlanıyor. Uygulama yapılmadan önce eyeliner yapılacak bölgeyi acı hissetmemek için uyuşturuluyor. Karar verilen renk dikkatli bir şekilde göze ve çevresine zarar vermeden iğne yardımı ile uygulanıyor. Uygulama yaklaşık olarak 60 dakika kadar sürüyor. Uygulamadan sonra 1-2 saat boyunca eyeliner yapılan bölgeye su değdirmemeli ve güneşten uzak tutulmalıdır.

Bu uygulama ile sizde sürekli göz çevrenize makyaj yapmaktan kurtuluyorsunuz. Sabah kalktığınızda eyelinerınız hazır olmuş oluyor. Ayrıca eyeliner sürmek zordur. Herkes bu işi kusursuzca başaramaz. Bazen bir kerede tek bir hareketle bitirirsiniz ama bazen tutturamazsınız. Kalıcı makyaj eyeliner uygulaması sayesinde sizde bu sorundan uzun bir süre kurtulmuş olursunuz.

Kalıcı Eyeliner uygulaması sayesinde fazla büyük gözleri, normal göz şekline getirebilir. Bitişik olan gözler, daha büyük gösterilebilir. İddiasız olan gözlerinizi çekici ve estetik görünüme kavuşturabilirsiniz.

Eyeliner uygulaması uzmanlık ve incelik gerektiren bir işlemdir. Likit olduğundan ve ince bir fırçayla sürüldüğünden dolayı çok dikkatli ve ince çekilmesi gerekir. Eyeliner kaleme göre daha belirgin renkte olup gözleri daha çok öne çıkarır. Ayrıca bakışlara dramatik bir hava katar. Göz tipine göre ince veya biraz daha kalın çekilebilir. Gözün üstüne de altına da uygulanabilir. Tercihe bağlıdır. Ayrıca eyeliner gece makyajı için de çok uygundur. Gözleri vurgulayan ve hoş bakışlar sağlar.

Kalıcı Eyeliner Hangi Tekniklerle Uygulanır?

Kalıcı eyeliner uygulaması üç farklı şekilde yaptırılabilir.  Sadece gözlerin altına, gözlerin yalnızca üstüne ya da gözlerinin hem altına hem de üstüne kalıcı eyeliner ve deepliner uygulaması yapılabilir. Gözde yapılacak makyaj uygulamaları içerisinden en doğal olanı, kirpik diplerinizi doldurarak, kirpikleri daha gür ve koyu renk göstermektir. Böylece her an doğal ve bakımlı görünmek mümkündür.

Kalıcı Eyeliner Nasıl Uygulanır?

Uygulamaya başlamadan önce anestezik etkili kremler sürülerek bölge uyuşturulur. Kalıcı makyaj uzmanının daha önce gerçekleştirdiği çizim üzerinden özel cihazla işlem tamamlanarak, uygulamanın kalıcılığı sağlanır. Kalıcı göz makyajı uygulamasında en çok dikkat edilmesi gereken nokta göz yapısına uygun bir çizim yapılmasıdır.

Ne Kadar Süre Kalıcıdır?

Kalıcı eyeliner uygulamasının kalıcılık süresi cilt yapınıza göre değişmekle birlikte 2 – 5 yıldır.

İşlem Kaç Seansta Tamamlanır?

Kalıcı eyeliner işlemi tek seansta tamamlanmaktadır.