İnsan kafasında toplamda ortalama 100.000-150.000 saç bulunur. Saçlarda seyrelme veya saçların tamamen kaybı günümüzde hem bayanların hem de beylerin ortak sorunu. Bu durum kişinin kendine olan güvenini de olumsuz yönde etkiliyor. Bu sıkıntıyı yaşayanlar öncelikle saç ekimi düşünürler ancak çoğu bu sıkıntıyı yaşayan bir çok kişi yetersiz folikül sayısı nedeniyle saç ekimi yaptıramıyor ya da yaptırsa dahi başarılı sonuçlar alamıyor.

Kellik kapatma yönetiminde teknolojinin geldiği son nokta ise Saç Simülasyonu

Yöntem, cerrahi olmayan, ağrısız erkek ve kadında kellik kapatma yöntemleri arasında son noktadır; saçın dökülme ölçüsüne ve arzu edilen görünüme dayalı olarak – gerçek saç kökleri ve tellerinin doğal görünümünü kopyalamak için saç derisinin epidermal seviyesine doğal mikropigmentlerin uygulandığı kellik kapatma yöntemidir. Bir diğer deyişle doğal görünüme çok yakın sonuç veren bir kalıcı makyaj işlemidir. Yöntemle hiç saçı olmayan ya da kafasında lokal saç kalmış kişilerin devamlı olarak çok kısa saç kullanmaları şartıyla kafa derisinde saç kökü varmış görüntüsünü kazandırmak temel amaçtır. Yöntem, sadece doğal pigmentler ve uygulama yöntemleri kullanarak günümüzde en iyi kellik kapatma yöntemi olarak kabul edilmekte. Saç Simülasyonu tüm saç dökülmesi türleri ve aşamaları, her yaş, renk ve cilt tipine uygun olup doğala yakın bir görünüm elde edilebildiği için tüm dünyada tercih sebebidir.

Yayılmış saç dökülmesi herhangi bir yaştaki her iki cinsiyeti etkiler ve duygusal stres, beslenme yetersizlikleri ve endokrin dengesizliği dâhil olmak üzere normal saç döngüsünü durduran herhangi bir şeyden kaynaklanabilir. Kadınların yaklaşık %5’i saç dökülmesi / seyrelme durumlarından muzdariptir. Saç Dökülmesi (Alopesi) için Saç Simülasyonu saç görünümü verebilir, saç dökülmelerini gizleyebilir, saç nakli ameliyatlarında ki yara izlerini kamufle edebilir, yara, yanık, doğum lekelerini gizleyebilir.