Skar (Yara İzi) Uygulaması

Skar dokusu normal cildin yerini alan hasar görmüş cilt katmanıdır. Skar dokusu akne, mantar enfeksiyonu, cerrahi operasyonlar, yanıklar, kesikler vb. sebeplerle oluşabilir. Hangi sebeple oluşursa oluşsun skar dokusu kişinin kendine güvenini, sosyal hayatını doğrudan etkileyen bir cilt sorunudur. Skar izlerini kalıcı makyaj yöntemi ile normal bir görünüm kazanmasını sağlıyoruz.

Kalıcı makyaj yöntemi ile cildinizin herhangi bir bölgesinde bulunan lekelerin kapatılması artık mümkündür.

Cildinizin belirli bir bölgesinde bulunan yara izi, yanık veya doğum lekeleri var ise bunları kalıcı makyaj yöntemi ile ortadan kaldırmaktayız. Steril ortamlarda yapılmakta olan bu işlem sizin kendinize güveninizi ve dış görünüşünüze yansıyan icabında her gün fondöten veya benzeri pudra gibi makyaj yöntemleri ile kapatmaya çalıştığınız vücudunuzda bulunan lekelerinizi ve yara izlerinizi kalıcı makyaj işlemleriyle kapatabiliryoruz.

Kalıcı makyaj ile sakal ve bıyık bölgesindeki yara izi nasıl kapatılır?

Kalıcı makyaj ile yara izi kapatma; saçlı deride sakal ve bıyık bölgesinde meydana gelen yara izi, yanık izleri, yaralanmalar sonucunda oluşan dikiş izleri, saçkıran sonrası ciltte kalan skar izlerine uygulanabilen, tek kullanımlık steril iğne ve organik boyalarla kıl efekti verilerek mikro pigmentasyon dediğimiz, cildin üst katmanına yaptığımız boyayı yerleştirme işlemidir.

Skar izi nedeniyle sakallardaki dökülmelere karşı kalıcı makyaj ile yara izi kapatma işlemi uygulanabilir. Buraya, cildin üst katmanına kıl efekti yapılarak boyama tekniği uygulanır. Burada amaç, oradaki boş görünen sakalların daha dolu görünmesini sağlamaktır. Maskeleme işlemini tamamladıktan sonra yara izi kapanır.

Kalıcı makyajın kullanım süresi ne kadardır?

Kalıcı makyajın kullanım süresi 3 ile 4 yıl arasında değişir.